LUBUSKIE:

Zeszyt, który daje uśmiech. Caritas ruszył ze zbiórką przyborów

Nowy rok szkolny coraz bliżej, a to oznacza wydatki na wyprawkę. Dla wielu rodzin to duża suma. W przygotowaniu dzieci i młodzieży do nauki pomaga Caritas. Dziś, 18 sierpnia, w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej rozpoczyna się zbiórka „Z uśmiechem do szkoły”.

Wolontariusze Caritas pojawią się w sklepach w całej diecezji. W oznaczonych miejscach można pozostawić wszelkie artykuły: zeszyty, długopisy czy plecaki.

Mamy duże zainteresowanie, ponieważ osoby prywatne zgłaszają udział swoich małych sklepów, by móc pomóc osobom potrzebującym. 18 i 19 sierpnia zbiórka jest prowadzona w sklepach. Jeżeli ktoś chciałby się włączyć, w sklepach będzie mógł zobaczyć wolontariusza w czerwonej koszulce, z oznakowanym koszykiem, gdzie będzie mógł zostawić przybory szkolne. Dominika Danielak, rzecznik Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Zbiórka potrwa do 19 sierpnia. W kolejnych dniach zbiórka będzie prowadzona w lubuskich kościołach. Dary przyjmują także biura Caritasu. W Zielonej Górze jest to budynek przy ulicy Bema 32-34, a w Gorzowie Wielkopolskim – przy ulicy Towarowej 6a.

Potrzebujące rodziny mogą z kolei zgłaszać się do Parafialnych Zespołów Caritas w swoich miejscowościach, a później – do Caritas diecezjalnego. Organizacja przygotowuje szkolne wyprawki także z otrzymanych funduszy.

Caritas diecezjalna ze środków z 1% podatku zakupiła 1000 plecaków. Przekażemy je darmowo do Parafialnych Zespołów Caritas. Tą akcją jednoczymy się z Caritas Polska, która organizuje akcję “Tornister pełen uśmiechów”. Tornistry będziemy przekazywać dzieciom podczas festynu. Organizujemy go 3 września w parafii Ducha Świętego.Dominika Danielak

Informacje o wyprawkach szkolnych będą też pojawiać się na stronie caritas.zgora.pl.

fot. Aleksandra Pietruszewska
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00