LUBUSKIE:UCZELNIA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Wykładowcy UZ wzięli pod lupę Ziemię Lubuską [WIDEO]

Ziemia Lubuska jako przedmiot badań. Rekonesans i zarys nowych perspektyw badawczych” – pod takim hasłem odbyła się na Uniwersytecie Zielonogórskim dwudniowa konferencja interdyscyplinarna. Oznacza to, że na wydarzeniu spotkali się przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych. Mowa między innymi o historykach oraz językoznawcach. 

Jak sama nazwa wskazuje – badacze wzięli pod uwagę choćby to, jakie perspektywy badawcze otwierają się w najbliższej przyszłości w naszym regionie. O szczegółach mówi prof. Małgorzata Mikołajczak, prezes Lubuskiego Towarzystwa Naukowego.

Bardzo interesujące kwestie tutaj się pojawiły. Okazało się, że pomimo wielu lat badań, wciąż mamy wiele obszarów, które na przebadanie i odkrycie wciąż czekają. Dziś natomiast mamy dzień poświęcony istnieniu Ziemi Lubuskiej w mediach. 

Temat mediów – jak podkreśla prof. Mikołajczak – jest kolejnym tematem do badań. Badaczy cieszy też to, że Lubuszanie coraz bardziej utożsamiają się z naszym regionem. Także w publicznym odbiorze.

Głównym celem konferencji jest ustalenie czegoś na przyszłość, postulatów badawczych. I ich użyteczność na przyszłość 

Mówił prof. Czesław Osękowski z Lubuskiego Towarzystwa Naukowego, które to było głównym organizatorem wydarzenia. Konferencja powstała we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej UZ oraz Instytutem Historii UZ.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00