LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:

Wszystko już dopięte na ostatni guzik, Lubuskie jedzie do Dubaju!

Trwają przygotowania do udziału naszego regionu w światowej wystawie EXPO w Dubaju. Lubuskie zaprezentuje się tam od strony gospodarczej, jak i turystycznej. Będzie też akcent prosto z wybiegu, czyli pokaz mody według lubuskiej projektantki. 

Pierwsi lubuscy przedsiębiorcy pojadą do Dubaju w styczniu. W misji weźmie udział 18 partnerów z naszego regionu. Branże różne – od spożywczej po budowlaną oraz odnawialne źródła energii. Nabór był otwarty i transparentny. Mówi Joanna Malon, dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Innowacji.

To przedsięwzięcie organizowane z dużym rozmachem. Cieszymy się, że dzięki programowi unijnemu możemy brać w nim udział oraz że są firmy, które chcą się tam zaprezentować. To są firmy zaangażowane, z konkretnymi pomysłami. 

W Dubaju nie zabraknie też akcentów akademickich. Projekt lubuskiego pawilonu zaprojektowali bowiem studenci oraz wykładowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mówi Joanna Legierska-Dutczak z Instytutu Sztuk Wizualnych.

Dosyć trudne zadanie dostaliśmy. Ponad 100 metrów kwadratowych ekspozycji, którą mamy zamontować w jedną noc. Nawiązywać ona będzie do naszych krajobrazów, natury z lubuskiego, winnic. 

Dodajmy, że lubuskie stoisko będzie częścią pawilonu polskiego. A ten już działa i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.  Samo zaś EXPO w Dubaju rozpoczęło się już w październiku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: