LUBUSKIE:

Wakacyjne wyjazdy nad wodę okazują się być drogą na dno [Wywiad]

Wyjazdy nad morze, rzeki i jeziora to stały punkt wakacyjnego programu, jednak okazują się one być tragiczne w skutkach. 192 utonięcia w niecałe trzy miesiące – statystyki przerażają, tak samo, jak wakacyjna nieodpowiedzialność.

Wystarczy chwila, aby zachłysnąć się wodą i zacząć się topić. Cały proces to zaledwie kilka minut, minut, które są potrzebne na uratowanie. Utonięć nie brakuje. Według wstępnych statystyk pochodzących ze strony www.policja.pl od maja do 27 lipca bieżącego roku odnotowano 192 utonięcia. Część z nich prawdopodobnie jest wynikiem nieodpowiedzialności i wchodzenia do wody po alkoholu i środkach odurzających. Nam udało się porozmawiać z mł. bryg. Ryszardem Gurą, oficerem prasowym komendanta miejskiego Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. W wywiadzie opowiedział nam m.in. o tym, jak wygląda sprawa utonięć i poszukiwań zaginionych przez nurków z zielonogórskiego zastępu.

Ryszard Gura

Poniżej prezentujemy film pochodzący z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodach. Na nim zaprezentowana została akcja z podejmowania poszkodowanego przez ratownictwo wodne. OSP Brody przeprowadziło ten pokaz podczas tegorocznego Flisu Odrzańskiego w Cigacicach.

Podejmowanie poszkodowanego

Opublikowany przez Osp Brody na 2 lipiec 2016

 

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00