LUBUSKIE:

W szkole nie zawsze uczą, jak być liderem. Tu jest to możliwe!

Rusza Lubuska Akademia Młodego Lidera

W gronie młodzieży jest wiele osób kreatywnych i głodnych nowej wiedzy. Ich sukces w dużej mierze zależy od tego, czy potrafią kierować zespołem lub w nim pracować. Nauczą ich tego doświadczeni fachowcy z lubuskich parków technologicznych i firmy Reprezentuj.com.

Lubuska Akademia Młodego Lidera to działanie w ramach programu Młodzi On-Life. Jest skierowane do osób w wieku od 15 do 30 lat. Będą to zajęcia we wszystkich powiatach województwa lubuskiego. Tematem warsztatów jest np. planowanie kolejnych etapów swojego projektu.

Bartosz Benewiat uważa, że młodych ludzi nie trzeba specjalnie motywować do działania. Uczniowie bądź studenci zwykle sami wiedzą, czym chcą się zająć. Potrzebują tylko wiedzy i zdolności. To właśnie chcą im dostarczyć szkoleniowcy.

Najpierw w krótkich słowach każdy z trenerów opowie o swoim doświadczeniu i mocnych stronach. W drugiej części będziemy mieli warsztaty. Czyli siadamy, określamy problem, cel, dzielimy 30-osobową grupę na podgrupy. Każdy będzie miał swoje zadania, każdy będzie wykorzystywał swoje mocne strony, będzie musiał też poznać nieznajome osoby. Skorzystamy też z aplikacji typu Facebook czy Instagram. Używając tych narzędzi, będziemy świetnie się bawić i tworzyć coś wartościowego.Bartosz Benewiat, Reprezentuj.com

Trenerzy pokażą też, jak pozyskiwać fundusze na swoje pomysły.

Park Naukowo-Technologiczny będą reprezentować Karol Dąbrowski, Dorota Nikielska i ja. Pokażemy swoje doświadczenia od strony biznesowej – jak realizować projekty, promować je i zdobywać fundusze.Krzysztof Burda, Park Naukowo-Technologiczny w Nowym Kisielinie

Pierwsze warsztaty ruszą 14 maja w Nowej Soli.

Krzysztof Burda, Bartosz Benewiat

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00