LUBUSKIE:UCZELNIA:

Uczelnia zamknięta, ale marszałkowskie stypendia wciąż do wzięcia! [UZ Nawigator]

Stan epidemii nie przeszkadza w tym, żeby nadal pomagać najzdolniejszym studentom. Urząd marszałkowski uruchomił kolejną edycję stypendiów motywujących i przedsiębiorczych. Wnioski można składać do 15 października.

Stypendia motywujące i przedsiębiorcze są przyznawane od 2018 roku. Mogą je otrzymać osoby, które studiują kierunki ścisłe lub techniczne lub ci, którzy zaczynają działalność gospodarczą.

Mamy jeszcze stypendia „Lubuskie Talenty” dla młodzieży szkół średnich. Jestem przekonana, że to bardzo dobra forma wsparcia. Nie będziemy z nich na pewno rezygnować również w tym roku, pomimo przerwy w nauce. Ale zakładam, że zdalnie nie tylko pracujemy, ale i się uczymy. Już niedługo, mam nadzieję, że również w realu, stypendia będą realizowane w tym roku.

W ubiegłym roku po raz pierwszy przyznano za to stypendia studentom pielęgniarstwa. Pomoc materialną mają szansę otrzymać również studenci kierunku lekarskiego. Takie wsparcie jest ważne, ponieważ osoby z kierunków medycznych często pochodzą spoza Zielonej Góry. Mogą więc wykorzystać stypendium na utrzymanie w mieście lub na materiały do zajęć.

Przy przyznawaniu stypendiów liczy się m.in. średnia ocen studenta oraz jego aktywność, np. w kołach naukowych, organizacjach pozarządowych czy organizacjach studenckich.

Zobacz więcej
Back to top button
X