HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Trwa ogólnopolska akcja #sadziMY. W Zielonej Górze zostanie rozdanych 1800 sadzonek drzew!

Dobiega końca trzecia edycja ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych pod hasłem #sadziMY.  Oznacza to, że jeszcze tylko dziś leśnicy w całej Polsce, w tym także w naszym mieście, rozdadzą milion sadzonek drzew. I to zupełnie za darmo. 

Akcja ma na celu propagowanie wartości przyrodniczych, zachęcanie ludzi do sadzenia drzew oraz zwrócenie ich większej uwagi na ochronę środowiska. Mówi Ewelina Fabiańczyk z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Mamy to szczęście, że mieszkamy na terenie o najwyższej lesistości w Polsce, bo aż 50%, województwo lubuskie może być z tego dumne. W ramach tej akcji zwracamy też uwagę, że każdy może posadzić drzewko w swoim ogrodzie, dbać i je pielęgnować. Zwracamy też uwagę na rolę tego drzewka w ochronie klimatu.

Projekt #sadziMY z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Świadczy o tym choćby fakt, że zainteresowały się nim zielonogórskie szkoły. Przemysław Gąsiorowski z Zespołu Szkół Technicznych przyznaje, że zagospodarowanie terenów zielonych wpływa nie tylko na przyrodę, ale również na estetykę przestrzeni wokół szkoły.

Chcemy posadzić drzewka wokół ogrodzenia w szkole, bo troszeczkę nam tego brakuje, a chcemy się troszeczkę odgrodzić. Wiadomo, że propagowanie czystego powietrza i ekologii powinno być naszym priorytetem i uczniowie powinni brać z nas przykład czyli z administracji i nauczycieli.

Tylko w naszym mieście do rozdania przygotowano w tym roku 1800 sadzonek m.in. świerków, modrzewi i jarzębin. Od godziny 10 do 15 można je odbierać w trzech punktach w Zielonej Górze – przy ulicy Kazimierza Wielkiego 24a, w leśniczówce tuż obok Parku Książęcego w Zatoniu oraz przed budynkiem Nadleśnictwa Zielona Góra, czyli w przysiółku Rybno 31.

Materiał przygotowała Izabela Budakowska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: