KULTURA:LUBUSKIE:UCZELNIA:

Trwa Festiwal Green Town of Jazz

Rozpoczęła się XVIII edycja Festiwalu Green Town of Jazz. Za nami już pierwsze działania takie jak warsztaty dla młodzieży szkolnej, studentów czy Akademia Jazzu. 

Jesteśmy już po koncercie inauguracyjnym Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tematem przewodnim była twórczość takich muzyków jak: Cole, Sinatra, Bennett – mistrzowie swingu. Gościem specjalnym festiwalu będzie laureatka tegorocznego Grand Prix Ladies Jazz Festiwal Laura Marti. Piątkowy wieczór stać będzie pod znakiem współpracy polsko-ukraińskie.

Wystąpi wokalistka Laura Marti z pianistką Nataliią Lebedevą oraz trio Ilony Damięckiej. Będzie to wieczór kameralnym, a dwa koncerty odbędą się w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Koncert zamykający tegoroczną edycje festiwalu dokładnie 19 listopada również w MZL i tam wystąpi gwiazda festiwalu Mika Urbaniak i Victor Davis w specjalnym projekcie

 

Aktualna edycja to czas podsumowań, w tym roku festiwal osiągnął pełnoletniość.

Muszę powiedzieć, że te 18 lat to historia niezwykłych wydarzeń, bo gościliśmy setki artystów. Nie tylko z polskiej sceny jazzowej także zza oceanu. Gościliśmy artystów światowego formatu.

 

Na festiwalowej scenie pojawiają się także młodzi artyści jazzowi, szczególny nacisk położony jest na artystów lubuskiej sceny jazzowej, a ma to miejsce co roku. Mamy kierunek jazzowy czy Big Band UZ. Wydarzenie zakończy się 19 listopada.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00