LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Ta sobota będzie należeć do kobiet

To nie świętowanie, a obowiązek – tak o zbliżającym się Lubuskim Kongresie Kobiet mówią jego organizatorzy. Jutro w urzędzie marszałkowskim trzynasta edycja tego wydarzenia.

Sala prasowa urzędu zmieni się jutro w strefę zdrowia i urody, ale najważniejsze będą panele dyskusyjne. „Jest wojna! Razem mamy siłę” – to nazwa jednego z dwóch tematów przewodnich tegorocznego spotkania. O szczegółach Elżbieta Polak, marszałek województwa.

My jako kobiety wybrałyśmy tym razem temat, który wywrócił świat do góry nogami. Nie możemy przyzwyczaić się do tego, że Rosja napadła na Ukrainę. Nie możemy być obojętni. Będziemy w pierwszym panelu na ten temat rozmawiać. Na temat, jak bardzo potrzebna jest nasza pomoc, długofalowa.

Drugi panel będzie dotyczyć polityki równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji. W programie także wręczenie nagród w konkursie Kobieta Roku Województwa Lubuskiego oraz pokaz mody „Madame Skłodowska-Curie” przygotowany przez lubuską projektantkę Natalię Ślizowską.

Pomysł na kolekcję narodził się rok temu, kiedy był temat “cnót niewieścich”. Dla mnie to niezależność, mądrość, bo jak wiadomo Maria Skłodowska-Curie pracowała w bardzo trudnych czasach. Kolekcja jest retro, ale jest przygotowana tak, żeby nosić ją współcześnie.

Kongres rozpocznie się jutro 11:00. Zwieńczy go koncert zespołu Sztywny Pal Azji.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X