LUBUSKIE:

Szpital Uniwersytecki w przebudowie. Kolej na oddział onkologii

Modernizacja budynków szpitali, nowy sprzęt i budowa nowego ośrodka – tego potrzeba lubuskiej służbie zdrowia i pacjentom. Samorząd województwa podpisał umowy na dofinansowanie tych zadań. Dotację otrzymał m.in. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

Na terenie lecznicy zmodernizowany będzie budynek oddziału onkologii. O korzyściach, jakie płyną z tego dla pacjentów i personelu medycznego, mówi dr n.med. Marek Szwiec, kierownik oddziału.

Warunki socjalne będą tam zdecydowanie lepsze. To pozwoli nam lepiej zaprojektować badania kliniczne, stworzyć bardziej celowane leczenie narządowe pod kątem leczenia raka piersi, nowotworów przewodu pokarmowego, nowotworów płuca. Stworzyć grupy, które zajmą się poszczególnymi rozpoznaniami.dr n.med. Marek Szwiec

Marszałek Elżbieta Polak dodała, że inwestycja poprawi nie tylko jakość leczenia, ale i kształcenia nowej kadry.

Jest to kolejny bardzo ważny etap w życiu Szpitala Uniwersyteckiego. Niezbędna realizacja inwestycji infrastrukturalnych po to, żeby kierunek lekarski, ale przede wszystkim leczenie, odbywało się w standardach europejskich.Elżbieta Polak

Oprócz Szpitala Uniwersyteckiego dotację otrzymał m.in. Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu oraz gmina Zwierzyn – na nowy ośrodek zdrowia w Górkach Noteckich.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X