LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Szpital stawia na onkologię. Będzie nowe centrum?

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze to w tej chwili plac budowy. Realizowana jest dużą inwestycja czyli budowa Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w Zielonej Górze. W planach są kolejne. Jakie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Placówka chce wybudować Centrum naukowo-badawczo-dydaktyczno-kliniczne. Środki miałyby pochodzić z przyszłej perspektywy unijnej i pochłonąć kwotę 300 milionów złotych. Czego dotyczyć będzie ta inwestycja? Pytamy Sebastiana Ciemnoczołowskiego – specjalisty ds. rozwoju Szpitala Uniwersyteckiego.

Będą cztery kliniki związane z działaniami onkologicznymi. Będą tam laboratoria dla studentów, sale dydaktyczne, chcemy umieścić aptekę, zrobić centrum żywienia onkologicznego. Wszystko, by walczyć z plagą cywilizacyjną, czyli chorobami onkologicznymi. 

Przyszłe Centrum będzie kosztować dwa razy więcej niż Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Szpital jeszcze nie otworzył placówki. Dlaczego otwarcie tak się przeciąga?

Z prostego powodu, bo mieliśmy COVID i szpital tymczasowy zajął ten budynek na dwa lata. Dopiero w kwietniu ten szpital mógłby zniesiony. Trwa proces wyniesienia wszystkiego  co było w tym szpitalu jeśli chodzi o covid, trzeba było podjąć prace remontowe. 

Otwarcie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka planowane jest na wrzesień tego roku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X