LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Świętowanie w szkolnych murach. Dziś Dzień Nauczyciela [WIDEO]

Dziś Dzień Edukacji Narodowej, mówiąc potocznej – Dzień Nauczyciela. Belfrowie z Zielonej Góry świętują jednak już od wtorku, bo to wtedy w Filharmonii Zielonogórskiej odbyło się spotkanie z wojewodą lubuskim. Uroczystość była okazją do nagrodzenia nauczycieli medalami Komisji Edukacji Narodowej, wręczenia nagród Ministra Edukacji oraz odznaczeń za długoletnią służbę.

Żeby jednak którąkolwiek z tych nagród otrzymać, trzeba się wykazać. Zarówno kwalifikacjami, jak i odpowiednim podejściem do dzieci. Wioleta Dudziak z podstawówki nr 13 zdradziła nam kilka podstawowych cech dzisiejszego pedagoga.

Oczekiwania i wymagania wobec nauczyciela cały czas rosną. Musi być bardzo wszechstronną osobą, ale też cierpliwą. Do tego konsekwencja, wytrwałość – to podstawa. I wiedza merytoryczna. Plus powołanie, bo bez tego się nie da, to jest trudna praca. 

Łatwo nie było i nie jest zwłaszcza w trakcie pandemii, kiedy to nauczanie zdalne przeplata się z lekcjami stacjonarnymi. Mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Nauka zdalna wymagała wymagała wiele poświęcenia i wysiłku w przeprowadzeniu uczniów przez ten trudny czas. Nauczyciele z lubuskiego poradzili sobie doskonale. Dziękuję im za to. Życzę im także żeby ten czas przyszły nie był już tak wymagający.

Pandemia nie jest łatwym czasem zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Jak dzieci radzą sobie w obecnej rzeczywistości?

Ten czas spowodował, że każde dziecko pracowało w domu. Samodzielnie. Lub z niewielką pomocą. I teraz jak wracają do grupy często szukają dominacji. Nie brakuje także dzieci wycofanych. To jest szerokie spectrum i trzeba się nieźle nagłówkować, żeby do wszystkich dotrzeć. 

Ze względów pandemicznych wojewódzkie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej podzielono na dwie tury. Dziś zaplanowano spotkanie z nauczycielami z północnej części naszego regionu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: