LUBUSKIE:UCZELNIA:

Sukces naukowców z UZ!

Naukowcy z Uniwersytetu Zielonogórskiego docenieni przez prestiżowe czasopismo PLOS Biology Journal. W czasopiśmie ukazała się lista najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie.

W tym zestawieniu najlepszych naukowców znaleźli się ci, których prace naukowe są najczęściej cytowane przez innych autorów. Do czterech profesorów, którzy rok temu  reprezentowali UZ w rankingu, dołączył piąty – prof. Dariusz Uciński.

W zestawieniu znaleźli się:

prof. dr Zbigniew Ficek z Zakładu Optyki i Inżynierii Kwantowej Instytutu Fizyki,

prof. dr hab. inż. Krzysztof Gałkowski z Zakładu Automatyki Przemysłowej Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki,

prof. dr hab. inż. Mirosław Galicki z Katedry Informatyki i Automatyzacji Produkcji Instytutu Inżynierii Mechanicznej,

prof. dr hab. inż. Marcin Witczak z Zakład Systemów Automatyki i Robotyki Instytut Sterowania i Systemów Informatycznych,

prof. dr hab. inż. Dariusz Uciński z Zakładu Systemów Automatyki i Robotyki Instytut Sterowania i Systemów Informatycznych.

Na drugiej liście, obejmującej ranking cytowań wyłącznie za rok 2020, znalazł się dr hab. inż. Radosław Maruda, prof. UZ z Katedry Materiałoznawstwa, Technologii i Eksploatacji Maszyn Instytutu Inżynierii Mechanicznej. W ubiegłym roku profesor Maruda również był klasyfikowany w zestawieniu naukowców najczęściej cytowanych w 2019 r.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: