LUBUSKIE:UCZELNIA:

Studiował w Hiszpanii, był na stażu w Alabamie. Damian Kuna kolejnym Absolwentem Extra UZ

Luty na Uniwersytecie Zielonogórskim stoi pod znakiem biotechnologii, a to wszystko za sprawą sylwetek absolwentów extra: Olgi Konkol i Damiana Kuny. Interdyscyplinarna dziedzina nauki pozwala na rozwijanie swoich pasji w wielu zakresach rynku pracy. 

Decyzja o podjęciu danego kierunku studiów zawsze wiąże się z ciekawą historią. Damian od liceum interesował się biologią, a jego pierwotnym planem było dostanie się na medycynę, jednak wybrał naszą uczelnie, czego dzisiaj nie żałuje.

Czas studiów, to aktywność akademicka, przede wszystkim działalność w Kole Naukowym Biologów i realizacja różnych przedsięwzięć jak noc biologów, ale także wyjazd na Erasmusa do Hiszpanii.

Wyjechałem na pierwszym semestrze studiów magisterskich, przedmioty, jakie realizowałem na UZ pokrywały się z tymi w Hiszpanii. Wyjazd pomógł mi rozwinąć umiejętności językowe, ponieważ nauczyłem się języka hiszpańskiego w stopniu komunikatywnym. Rozwinąłem nie tylko aspekty naukowe, ale nabrałem także pewności siebie przy okazji wystąpień publicznych.

 

Po powrocie z Hiszpanii wyjechał na półtoraroczny staż zagraniczny, który odbył na Uniwersytecie w Alabamie.

W Stanach Zjednoczonych byłem odpowiedzialny za projekt dotyczący badania chorób związany z dysfunkcją rzęsek pierwotnych. Rzęski pierwotne są to takie organelle komórkowe odpowiadające za komunikacje. Bardzo lubię je porównywać do relacji interpersonalnych pomiędzy ludźmi. Rzeczywiście są one odpowiedzialne za odbieranie sygnału zewnątrz komórkowych np.; hormonów czy innych cząsteczek sygnałowych.

 

Teraz Damian przygotowuje się do podjęcia nowego wyzwania, ponieważ jego marzeniem oraz celem zawodowym jest praca w policyjnym laboratorium. Więcej o pierwszym Absolwencie Extra lutego w materiale video.

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00