LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Studenci pojadą za darmo. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę bezpłatnych przejazdów MZK

Zielonogórscy radni okazali się wyjątkowo zgodni, jeśli chodzi o darmowe przejazdy dla studentów. W poniedziałek podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta jednogłośnie zagłosowali za darmowymi przejazdami dla tej grupy pasażerów MZK. 

My natomiast pytamy – kiedy bezpłatne bilety dla studentów wejdą w życie? To tłumaczy Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry.

Dwa tygodnie od opublikowania w dzienniku urzędowym województwa lubuskiego. Prezydent prosił wojewodę, żeby stało się to jak najszybciej. Jest deklaracja, że we wtorek się pojawi, czyli około 2-3 marca powinny obowiązywać. 

 

Bezpłatne przejazdy dotyczą wszystkich studentów do 26 roku życia, nie tylko tych uczących się na Uniwersytecie Zielonogórskim. To wzbudziło wątpliwość radnego KO Janusza Rewersa.

Prezydent podał ubytek w budżecie około 600 tysięcy złotych, czyli raczej chodziło o studentów UZ. A jak za darmo będą jeździć wszyscy studenci, to pewnie będzie to większa kwota. Ale generalnie każdy sposób jest dobry na przyciągniecie studentów do naszego miasta. 

Podobnie myślą radni PiS – zapewnia Bożena Ronowicz.

Jest to realizacja naszego programu wyborczego z 2018 roku. Taką ofertę mieliśmy. I jest to na pewno udogodnienie. 

Na decyzję władz miasta i radnych pozytywnie patrzą także przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Z pewnością jest to atrakcyjne rozwiązanie. Mamy kampusy w różnych miejscach, będzie to bez wątpienia ułatwieniem i szansą na oszczędność pieniędzy.  

Mówiła Katarzyna Doszczak z biura prasowego UZ. Oprócz bezpłatnych przejazdów dla studentów, pasażerów MZK czeka jeszcze jedna rewolucja. W Zielonej Górze wprowadzony zostanie bilet 60 – minutowy.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00