KSIĄŻKA:LUBUSKIE:

Sprawdzamy propozycje Biblioteki Norwida na kwiecień

Biblioteka Norwida dla swoich czytelników przygotowała bogatą listę wydarzeń. Czekają nas spotkania autorskie czy konkursy.

Najbliższy “Czwartek Lubuski” inauguruje serię spotkań z laureatami Lubuskich Wawrzynów, na początek pojawi się Konrad Wojtyła, który w tym roku po raz drugi otrzymał Wawrzyn w kategorii Poezja. Mówi Żaneta Cierach zastępca dyrektora Biblioteki Norwida.

Porozmawiamy o “Scherzofrenii” pozycji jaka w tym roku zdobyła nagrodę. Nie tylko ten temat zagości w Pro Libris Cafe, poruszymy także kwestię zainteresowań literackich pana Konrada. Poety czy krytyka literackiego.

 

To wszystko czeka nas w czwartek 11.04. Warto w najbliższych dniach odwiedzić Lubuskie Laboratorium Książki. Ta agenda przygotuje czytanie performatywne “Balonów” autorstwa Jolanty Fainstein w interpretacji zielonogórskich licealistów.

Czytać będę nie profesjonaliści. Tym razem uczniowie z VII LO w Zielonej Górze. Całość wyreżyserowała ich nauczycielka Marta Walkowiak przy mojej pomocy. Po tym czytaniu odbędzie się spotkanie z autorką sztuki.

 

Szczegóły zdradzała Anna Urbańska z LLK. Wydarzenie 12 kwietnia o godzinie 10:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00