LUBUSKIE:

Spotkanie z muzyką, historią i sztuką ze Wschodu. Przystanek Kresy zagości w Nowej Soli i Zielonej Górze

Śladami języka i kultury mieszkańców Kresów będą mogli ruszyć nowosolanie i zielonogórzanie. W obu miastach wystąpią Polacy z Bukowiny i innych dawnych ziem II Rzeczpospolitej.

IX Prezentacje Polaków z Kresów Wschodnich i Bukowiny „Przystanek Kresy” rozpoczną się od wykładu w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Historyk, prof. Stanisław Nicieja, wypowie się na temat publikacji „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych”. Spotkanie odbędzie się 20 października o godzinie 17:00.

W Muzeum odbędzie się również otwarcie wystawy „Nasze wspomnienia. Pamiątki kresowe ze zbiorów Wacława Nycza”. To 22 października o 12:00. Tego samego dnia o 18:00 w Nowosolskim Domu Kultury wystąpi Dziecięcy Folklorystyczny Zespół Górali Czadeckich „Dolinianka” ze Starej Krasnoszory na Ukrainie i zespół „Pohulanka” z Zielonej Góry.

Tych samych artystów będzie można zobaczyć w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, gdzie pojawią się 23 października o godzinie 17:00. Będzie im towarzyszyć Lubuski Zespół Pieśni i Tańca.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00