LUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Sportowiec 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego: Piotr Konwa [WIDEO]

Piotr Konwa – były kolarz Trasy Zielona Góra – to kolejny sportowiec, którego przedstawiamy w Radiu Index przy okazji plebiscytu “Sportowiec 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego”. 

Konwa specjalizował się w kolarstwie przełajowym, miał także kilkuletni epizod w jeździe na szosie. Dziś mieszka i trenuje w Wałbrzychu, a także pracuje jako informatyk.

Od najmłodszych lat trenowałem, co się tylko da. Przez cztery lata miałem przygodę z kolarstwem szosowym, dziś trenuje w Wałbrzychu i ścigam się w kolarstwie górskim w maratonach. Brat Marek miał duży wpływ na to, że uprawiam kolarstwo. 

Konwa w Radiu Index pytany był o zalety uprawiania kolarstwa. – To zdrowy sport dla wszystkich bez względu na wiek i warunki fizyczne – mówił nasz gość.

W czasach pandemii to dla zdrowia, kolarstwo jest najmniej kontuzjogennym sportem. Odciążamy stawy i dotleniamy cały organizm. Nie jest to tak proste jak bieganie. Potrzebujemy rower. Każdy może, szczególnie w Zielonej Górze teren jest urozmaicony. 

Audycja “Sportowiec 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego” od poniedziałku do piątku o godzinie 8.15. W czwartek rozmawiać będziemy z przedstawicielką sportów walki – Emilia Czerwińską.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: