LUBUSKIE:

Solidarnie ruszyli po indeksy!

25 uczniów z kilkunastu lubuskich szkół wzięło udział- w środę 15 marca- w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Kto zwyciężył?

To już IV Olimpiada Solidarności organizowana przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska.Konkurs cieszy się coraz większą popularnością, bo i stawka jest wysoka. Można wygrać indeksy na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski, roczne stypendia naukowe oraz nagrody rzeczowe. Partnerów i sponsorów jest wielu, dlatego prestiż konkursu rośnie z każdą edycją.

O godzinie 10:00, w 16 miastach w całej Polsce kraju, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, zaczęła rozwiązywać test składający się z pytań o różnym stopniu trudności. W Zielonej Górze etap wojewódzki odbył się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, gdzie nad regulaminowym przebiegiem konkursu czuwała trzyosobowa Wojewódzka Komisja Konkursowa. Po godzinie od zakończenia rozwiązywania zadań znaliśmy już wyniki.

Troje uczniów awansowało do trzeciego, ogólnopolskiego etapu konkursu:

I miejsce
Patrycja Jończyk z  Zespołu Szkół Licealnych im. Z.Herberta w Słubicach

II miejsce

Karolina Gomułka z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Zana we Wschowie

III miejsce
Krystian Polakiewicz z IV LO przy Zespole Szkół Akademickich w Zielonej Górze
Ten ogólnopolski konkurs ma na celu upowszechnienie wiedzy historycznej o Polsce lat 1970-1990. Czy to okres, którym uczniowie interesują się szczególnie? O tym, a także o wrażeniach opowiedziała zwyciężczyni.

Patrycja Jończyk

Uczeń zadowolony, tym bardziej nauczyciel. Opiekunem całej trójki, która od dzisiaj stanowi zespół, została Pani Stanisława Nowak, nauczycielka historii z Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach i opiekun uczennicy, która zwyciężyła.

Stanisława Nowak

Nauczyciel pełni tutaj bardzo ważną rolę, co również zauważyła druga laureatka etapu wojewódzkiego.

Karolina Gomułka

Finał ogólnopolski konkursu odbędzie się w czerwcu we Wrocławiu. Zmierzy się w nim 16 trzyosobowych zespołów z każdego regionu. Warto dodać, że ambasadorem tegorocznej edycji Olimpiady Solidarności jest zespół COMA!

 

Trzymamy kciuki!

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00