LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Słuchacz pyta, prezydent odpowiada: Czy pomnik przy placu Bohaterów może zostać wyczyszczony?

Czy miasto może coś zrobić i uprzątnąć pomnik przy placu Bohaterów? Z takim pytaniem kilka dni temu zwróciła się do nas nasza słuchaczka pani Bożena.

Zwracała uwagę, że pomnik stoi w jednym z najważniejszych punktów naszego miasta i powinien zostać wyczyszczony.  Co na to prezydent Zielonej Góry? Janusz Kubicki twierdzi, że dokładne wyczyszczenie pomnika jest możliwe, chociaż sporo kosztuje.

Mam kosztorys przygotowany. Opiewa na kwotę 100 tysięcy złotych. Są pewne regulacje prawne, które to określają, jak również kwalifikacje osób, które mogą to realizować. Taka jest wycena, bo potrzeba tam postawić rusztowanie, biorąc pod uwagę wielkość tego monumentu. 

Konserwacja pomników nie będzie jednak dla miasta w najbliższej przyszłości sprawą fundamentalną. Dlaczego?

Staram się przywracać te pomniki, chociaż przypomnę, jak koło Palmiarni w jednym z pomników został przywrócony jego pierwotny kształt i kolor. Wszyscy byli zaszokowani, bo myśleli, że to bubel artystyczny,. Okazało się, że to pierwotna barwa tego pomnika, który tam był. 

Na razie nie wiadomo czy i ewentualnie kiedy miasto zdecyduje się na wyczyszczenie pomnika przy Placu Bohaterów. Macie pytanie do prezydenta? Piszcie do nas na adres prezydent@wzielonej.pl lub dzwońcie 68-326-96-96 podczas audycji, w każdą środę o godzinie 12.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X