LUBUSKIE:

Ściga się, aby pomagać innym

Maciej Albin Albinowski w Radiu Index

Jest trzecim Polakiem w historii, który wystartował w rajdzie Dakar na quadzie. Na swoim koncie ma także tytuł wicemistrza Europy oraz wicemistrza Pucharu Polski.

Przygodę z jazdą na quadzie rozpoczął w momencie, gdy te pojazdy w Polsce były niszą. Maciej Albin Albinowski ma na swoim koncie sporo przejechanych kilometrów i sukcesów. Cały czas dąży do zdobywania doświadczenia i osiągania coraz lepszych wyników. Teraz w planach ma start w “Intercontinental Rally” Almeria-DAKAR. Trasa wiedzie z Hiszpanii poprzez Maroko, Mauretanię do Senegalu z metą w legendarnym Dakarze. 6000 kilometrów i 14 dni ścigania poprzez wydmy Sahary Zachodniej.

Ściga się, aby pomagać zawodnikom po wypadkach czy urazach w powrocie do sportu, ale również, aby udowodnić sobie i innym, że nigdy nie można się poddawać i nadal można rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie, pomimo bardzo groźnych wypadków i miesięcy spędzonych w szpitalach z diagnozami, z którymi ciężko było się pogodzić, łącznie z zagrożeniem amputacji nogi.

Sam niejednokrotnie zmagałem się z kontuzjami, musiałem poddać się licznym rehabilitacjom, ale również walczyć ze swoją psychiką. Mimo przeciwności udało mi się wrócić do pełnej sprawności. Teraz chciałbym zarażać innych i pokazywać im, że mimo przeciwności warto podjąć walkę. Często kontuzji doznają zawodnicy utytułowani, jednak w ich głowie pojawia się blokada, która nie pozwala wrócić im na trasy. Jadę do Afryki, żeby im pomagać. Dochód z akcji, którą prowadzę przeznaczę na dodatkową rehabilitacje dla zawodników zmagających się z kontuzjami. Maciej Albin Albinowski

O samej akcji “Ścigam się by Pomagać”, przygotowaniach do “Intercontinental Rally” Almeria-DAKAR i o samej pasji do sportów motorowych więcej w rozmowie z Maciejem Albinem Albinowskim

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00