LUBUSKIE:

Samorządowe Lubuskie ma pomysły na budżet regionu. Proponuje 30 zadań

Powoli zaczynają się przygotowania do uchwalenia przyszłorocznego budżetu województwa. Jakie inwestycje się w nim znajdą? Swoje propozycje przygotował klub radnych sejmiku Samorządowe Lubuskie. Złożył 30 wniosków, które opiewają na łączną kwotę ponad 47 milionów złotych.

Wśród sugestii klubu znalazły się m.in. modernizacje i rozbudowy dróg wojewódzkich. Tę część inwestycji przedstawił Edward Fedko.

Wnosimy o zapewnienie środków na realizację bardzo ważnej inwestycji, jaką będzie niewątpliwie budowa zachodniej obwodnicy Trzciela. To połączenie węzła autostradowego A2 z drogą krajową nr 92. Drugą niezwykle ważną inwestycją jest budowa południowo-zachodniej obwodnicy miasta Świebodzin. Jak wiecie państwo, ważną sprawą dla nas jest również tworzenie sieci ścieżek rowerowych.

Radna Beata Kulczycka, której z racji wcześniej pełnionych funkcji bliskie są sprawy Nowej Soli, przedstawiła proponowane inwestycje dla tego obszaru. To również projekty z zakresu infrastruktury drogowej.

Jest tutaj rozpoczęcie procesu inwestycyjnego odcinka drogi 292 w Nowej Soli na długości 4,5 kilometra. Na to czekają mieszkańcy – myślę, że nie tylko Nowej Soli, ale i całego powiatu nowosolskiego. Jest również dokończenie trzeciego odcinka drogi Przyborów-Lubięcin-Kolsko – niedokończona inwestycja w zakresie drogi 315. Ale również, szanowni państwo, takie małe, drobne rzeczy: wiadukt w ciągu drogi nr 315 ze zmianą nawierzchni i dostosowaniem do ścieżki rowerowej, naszej, nowosolskiej ścieżki z projektu “Kolej na rower”. 

O dofinansowaniu infrastruktury społecznej mówiła radna Aleksandra Mrozek.

Klub Samorządowe Lubuskie wnosić będzie o wsparcie dla miasta Zielona Góra w kwocie 500 tysięcy złotych na Terenowy Komitet Praw Dziecka, który prowadzi Ośrodek Interwencji Kryzysowej, na dokończenie remontu na potrzeby pełnego funkcjonowania tego obiektu. Chcemy wesprzeć kwotą 100 tysięcy złotych Zakład Opieki Zdrowotnej “MEDKOL”, na zadanie, które polegać będzie na zakupie sprzętu umożliwiającego przesyłanie dokumentacji obrazowej, co znacznie usprawni pracę, ale też wyeliminuje kolejki.

Na złożenie swoich wniosków do budżetu kluby miały czas do soboty. – Oczywiście mamy świadomość, że budżet województwa nie jest z gumy i nie rozciągnie się na potrzeby wszystkich wniosków, jednakże niektóre z nich powinny dostać dofinansowanie – komentuje projekty swojego klubu Beata Kulczycka.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00