LUBUSKIE:

Samorządowe fundusze także dla przyszłych lekarzy. Przyznano kolejne stypendia

Władze województwa wiele inwestują w ochronę zdrowia. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze czy radioterapia w Gorzowie ma ograniczyć wyjazdy pacjentów z Lubuskiego na leczenie do innych ośrodków. Migracje dotyczą jednak także osób, które kształcą się w naszym regionie. Aby powstrzymać odpływ studentów kierunków medycznych, Urząd Marszałkowski przeznaczył dla nich pieniądze na stypendia.

W tym roku nabór wniosków stypendialnych przeprowadzono po raz drugi. O jego rezultatach mówi marszałek Elżbieta Polak.

Zakwalifikowaliśmy do stypendiów dla przyszłych lekarzy, którzy chcą zostać i pracować w naszym województwie, 84 studentów. Czyli mamy 84 stypendia. W tym roku przeznaczyliśmy 900 tysięcy, w przyszłym roku będzie to milion. To są chyba najlepiej wydane pieniądze w tegorocznym budżecie.Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego

Studenci kierunków medycznych mogli otrzymać z samorządu po 2 tysiące złotych miesięcznie. Warunkiem było złożenie wniosku o takie świadczenie i deklaracja studenta, że po zakończeniu edukacji podejmie on pracę w jednym z lubuskich szpitali. Prawo do ubiegania się o stypendium miały osoby także spoza naszego regionu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00