LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Sala “Ognik” wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Odwiedzają ją i dzieci i seniorzy

Co 16 mieszkaniec naszego regionu spotka się w tym roku ze strażakiem – tak wynika ze statystyk. I nie są to dane dotyczące spotkań towarzyskich, a mające związek ze zdarzeniami. Na przykład z pożarem mieszkania. Jak w takim razie temu zapobiec? Szansą na zwiększenie świadomości bezpieczeństwa pożarowego może być chociażby uczestnictwo w warsztatach w sali “Ognik”. Znajduje się ona w Zielonej Górze przy ulicy Kożuchowskiej.

Najczęściej uczestnikami zajęć są tam dzieci. Choć jak się okazuje – do “Ognika” coraz częściej zaglądają również seniorzy…

Mówił mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy PSP w regionie. Najprostszym sposobem na zarezerwowanie terminu jest rejestracja internetowa.

W sali ognik można się nauczyć między innymi tego, jak w sposób prawidłowy wezwać pomoc. Są też sekcje, będące odzwierciedleniem naszych mieszkań – tam można się dowiedzieć chociażby tego jak gasić olej, czy też co zrobić żeby nie było zagrożenia porażenia prądem. Są też warsztaty z udzielania pierwszej pomocy oraz zasad bezpieczeństwa w lesie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00