LUBUSKIE:

Region Południe – podsumowanie konwentu

W miniony weekend w Lubniewicach odbył się Konwent Marszałków Województw RP. To spotkanie przedstawicieli samorządów, polityki, nauki, którzy debatowali: o Unii Europejskiej i o ochronie zdrowia.

W konwencie wzięło udział wiele osobistości z całego kraju. – Konwent jest to organ opiniodawczo-doradczy Związku Województw RP – przypomniała Elżbieta Polak, marszałek województwa. Po raz pierwszy konwent w naszym regionie odbył się 8 lat temu.

W konwencie wzięli udział nie tylko politycy czy samorządowcy. Do Lubniewic przyjechał też Olgierd Łukaszewicz, aktor, który działa w ramach fundacji „My Obywatele Unii Europejskiej”.

Unii musimy bronić wszyscy, wszyscy obywatele. I uwierzyć, że ci, którzy zakładali Unię Europejską, naprawdę mieli na myśli zbudowanie lepszej Europy, lepszego świata. To musi się stać udziałem nas wszystkich, którzy wrzucamy kartki wyborcze. Powiedzieliśmy Unii: “tak, zapisujemy się do waszego klubu”, więc teraz do polityków prosimy: “nie huśtajcie naszymi emocjami i wątpliwościami”.

Nie zabrakło tematów związanych z ochroną zdrowia, a przede wszystkim walki z epidemią. Ta to nie tylko choroba ciała, ale także relacji międzyludzkich. Obecny na konwencie prof. Zbigniew Izdebski jest zdania, że izolacja przyniosła liczne kłopoty w polskich domach.

To nie jest dobry moment, jeżeli ktoś na kogoś się denerwuje i wychodzi z domu. Często bywało tak, że ktoś się denerwuje na kogoś z domowników, bierze psa i idzie na spacer. To nie rozwiąże nam problemów w domu. Pogłębiły się problemy w tych związkach, które nie były dobre.

W czasie konwentu marszałkowie przyjęli czternaście stanowisk dotyczących alokacji środków, ochrony zdrowia, czy tarczy antykryzysowej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: