LUBUSKIE:

Radni nie musieli iść na kwarantannę? Aleksandra Mrozek krytykuje procedury

Większość radnych sejmiku zna już wyniki swoich testów w kierunku koronawirusa. Nie są zakażeni, podobnie jak członkowie zarządu województwa. Wcześniej z powodu podejrzenia infekcji przebywali na kwarantannie lub byli objęci nadzorem epidemiologicznym.

W ocenie radnej Aleksandry Mrozek, do izolacji samorządowców i pracowników urzędu marszałkowskiego nie musiało dojść. Uważa, że powinni oni przejść testy przesiewowe w lubuskich szpitalach.

Mamy szpitale, mamy laboratoria. Dlaczego zamykamy 100 osób, zamiast wykonać testy przesiewowe? Przynajmniej dla ludzi z trzeciego kontaktu, dla ludzi, którzy przeszli obok czy byli na sali. Po drugie, dlaczego nasze testy wysyła się aż do Szczecina? Mój na przykład był w Szczecinie. Jesteśmy bardzo bogatym regionem, skoro nas stać.

Radna skrytykowała również słowa marszałek Elżbiety Polak, która po otrzymaniu wyniku testu na swoim profilu w mediach społecznościowych napisała: „jesteśmy odporni na wirusa radnego Mejzy”.

Jestem bardzo zdegustowana publicznymi wypowiedziami najważniejszych osób w regionie. Nazywanie choroby nazwiskiem radnego, że jesteśmy odporni na wirus takiego czy innego radnego, to nie jest niefortunna wypowiedź. Myślę, że jest taką bardziej wyrafinowaną. Obciążanie jednej osoby jest po prostu nieuczciwe. Nie, żebym tej osoby broniła. Czy autorzy tych tekstów byli na kwarantannie po weekendzie spędzonym w tym czy w innym miejscu?

Dobra wiadomość jest taka, że jesteśmy odporni na wirusa radnego Mejzy, są już prawie wszystkie wyniki testów. Zarząd…

Geplaatst door Elżbieta Anna Polak op Maandag 17 augustus 2020

Ponadto Aleksandra Mrozek uważa, że większym ryzykiem zakażenia niż nadzwyczajna sesja sejmiku było szkolenie radnych w pałacu w Wiejcach. – Nie winię organizatora, bo mogłam jechać, ale nie musiałam. Faktem jest, że przebywaliśmy z sobą praktycznie dwa dni. Każdy z nas, kto tam był, powinien uderzyć się w pierś i powiedzieć, czy zachowałem bezpieczeństwo dla siebie i innych – dodaje radna.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: