LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Przy szpitalu widać fundamenty. Za 2 lata będzie tu Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Na ten obiekt czekają mali pacjenci z województwa lubuskiego, ich rodzice, a także lekarze. W miejscu dawnego lądowiska dla helikopterów, przy Szpitalu Uniwersyteckim, powstaje Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Będzie to placówka przygotowana do fachowej opieki medycznej zarówno nad kilkuletnimi dziećmi, jak i noworodkami oraz nienarodzonymi jeszcze maluchami.

Informacjami na temat postępów w budowie centrum podzielił się Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego. Zwrócił uwagę, że wykonawcy inwestycji – firmie Mostostal Zabrze – bardzo sprzyjają warunki pogodowe.

Jestem z tego bardzo zadowolony, ale myślę, że jeszcze bardziej cieszy się wykonawca, bo może efektywnie prowadzić prace ziemne. Właściwie wszystkie media zostały już przeniesione (wykonano m.in. przyłącze kanalizacji – przyp. red.), a to był element, który wstrzymywał te prace. No i prace się rozpoczęły – wylewanie fundamentów, więc mury Centrum Zdrowia Matki i Dziecka zaczną rosnąć.Marek Działoszyński

A urosnąć mają do 30 października 2020 roku. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka będzie mieć powierzchnię 114 tysięcy metrów kwadratowych. Pomieści kilka oddziałów, których nie ma Szpital Uniwersytecki – takich jak onkologia dziecięca i część izolacyjno-zakaźna na Oddziale Pediatrii Ogólnej.

Zobacz więcej
Back to top button
X