LUBUSKIE:

Problemy z PIT-em i 1% podatku: OWES oferuje pomoc

Mamy czas rozliczeń zeznań podatkowych, aktualny jest więc temat 1% podatku. W Radiu Index mówiliśmy już Wam, które organizacje pożytku publicznego dostają z niego najwięcej. Teraz podpowiadamy, gdzie szukać informacji o tych organizacjach.

W Polsce istnieje blisko 9 tysięcy podmiotów uprawnionych do 1% podatku. 288 to organizacje lubuskie. W tej sytuacji ich znalezienie może być problemem.

Rząd w tej chwili publikuje te informacje w formie tabel w Excelu albo PDF-u. Znalezienie tam organizacji z województwa lubuskiego jest dosyć kłopotliwe. My, żeby to ułatwić, jako Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej przygotowaliśmy zestawienie wszystkich lubuskich OPP. Jest ono do ściągnięcia z naszej strony internetowej.Adam Szulczewski, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

Z problemami borykali się również emeryci i renciści, za których rozliczają się instytucje wypłacające świadczenie, np. ZUS. Jeśli chcieli przekazać 1%, musieli rozliczyć się sami.

Od tego roku mamy pewne znaczące uproszczenie. Ministerstwo Finansów przygotowało PIT-OP. Jest to oświadczenie podatnika o tym, że chce przekazać 1%, dedykowane emerytom i rencistom. Tam tak naprawdę trzeba tylko wpisać numer KRS właściwej organizacji pożytku publicznego, złożyć to oświadczenie do urzędu skarbowego. Wówczas nasz 1% trafi do organizacji pożytku publicznego.Adam Szulczewski

Adam Szulczewski zachęca również studentów, by przekazali swoim babciom i dziadkom bądź innym emerytom i rencistom w rodzinie, że jest taka możliwość. O 1% podatku więcej w całym wywiadzie.

Adam Szulczewski, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: