LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Powiedzmy „tak” polskim produktom. Akcja „Kocham Polskę” w Lubuskiem

Okazujmy miłość nie tylko w walentynki. W jaki sposób? Chociażby wspierając lokalnych przedsiębiorców. Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy i Konfederacja zachęcają do patriotyzmu konsumenckiego w akcji „Kocham Polskę”. Nakłaniają do tego, byśmy kupowali polskie produkty i korzystali z usług polskich firm.

Inicjatywa „Kocham Polskę” jest ważna szczególnie teraz, gdy wiele przedsiębiorstw upada z powodu pandemii – przekonuje Nikola Krępa, prezeska koła zielonogórskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej.

Z racji koronawirusa nasze państwo, nasza gospodarka wygląda fatalnie. Pogłębia się kryzys ekonomiczny, Polacy tracą prace, płace nie rosną, a przedsiębiorcy są zmuszani do podejmowania drastycznych kroków i cięć budżetowych. W tym roku nasze materiały, plakaty trafią do polskich przedsiębiorców i ich rodzin. Będzie to swoisty wyraz wsparcia i solidarności z nimi.

Do patriotyzmu konsumenckiego nawiązuje treść plakatu, który promuje akcję „Kocham Polskę”.

Na plakacie widzimy rodzinę, która wybiera wakacje w Polsce, nad Bałtykiem. Pamiętajmy o tym, żeby wypoczywać w Polsce – branża hotelarska znalazła się w ciężkiej sytuacji, przez kilka miesięcy nie mogła przyjmować gości. Drugą formą wsparcia polskich przedsiębiorców jest świadome kupowanie. Podczas wizyty w sklepie pamiętajmy o tym, żeby zobaczyć, czy dany produkt jest wyprodukowany w Polsce, czy jest to polska marka. Pomagają w tym różne aplikacje, które poprzez skanowanie kodu kreskowego pokazują nam, czy produkt jest polski. Trzecia forma to kupowanie po sąsiedzku – na targowiskach, u rolnika.

– Bardzo wielu przedsiębiorców, mimo dobrych chęci, nie jest w stanie przetrwać. W związku z tym takie akcje są bardzo potrzebne – twierdzi Marcin Sygutowski, lokalny przedsiębiorca.

Polskie produkty – mimo że nieraz są droższe i trudniej dostępne – są nam potrzebne. Dlatego, że to polski przedsiębiorca jest motorem napędowym polskiej gospodarki. Jeżeli zabraknie polskich przedsiębiorców, znajdziemy się w jeszcze większym kryzysie. Zagraniczne korporacje i firmy często unikają płacenia podatków.

Akcja „Kocham Polskę” jest organizowana przez środowiska narodowe od 16 lat.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: