LUBUSKIE:

Policja zatrzymała 300 tys. działek marihuany

15 października tego roku żagańscy i iłowscy policjanci przeprowadzili działania związane z likwidacją plantacji konopi indyjskiej, która usytuowana była w jednym z budynków starej fabryki w miejscowości Iłowa (powiat żagański). W dwóch  halach znajdujących się na I i II piętrze budynku policjanci ujawnili 3.762 sadzonki konopi indyjskiej w kilku fazach wzrostu. Dodatkowe 2 hale były już przygotowane do rozpoczęcia uprawy. Pomieszczenia, w których rosły konopie indyjskie  były wyposażone w specjalną instalację oświetleniową, nawadniającą i wentylacyjną. Okna pomieszczeń były zasłonięte plandekami i na zewnątrz budynku nie było widać, że hale są specjalnie oświetlone. W  budynku policjanci znaleźli również nawozy, ziemię i donice do uprawy roślin.

Z zabezpieczonych w Iłowej sadzonek, po dojrzeniu roślin możliwe było wyprodukowanie ok. 300 tys. działek marihuany, o wartości czarnorynkowej od około 6 do 6,5 mln złotych.

W budynku gdzie znajdowała się plantacja konopi indyjskiej policjanci zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu w wieku 21 i 38 lat. Mężczyźni byli zamknięci w budynku od zewnątrz, mięli urządzone pomieszczenie socjalne, toaletę. Zatrzymanym Wietnamczykom policjanci przedstawili zarzut uprawy konopi indyjskiej, która mogła dostarczyć znacznej ilości ziela marihuany.

W czasie prowadzonych działań policjanci zatrzymali również 52-letniego Wincentego S. – mieszkańca powiatu zielonogórskiego, któremu postawiono zarzut uprawy konopi indyjskiej, która mogła dostarczyć  znacznej ilości ziela marihuany. Wszyscy trzej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Za to przestępstwo Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: KWP GW

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00