LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Platforma Obywatelska świętuje sukces wyborczy!

 – Zdobyliśmy Radę Miasta, teraz chcemy prezydentury – mówili dziś na konferencji prasowej działacze lubuskiej i zielonogórskiej Platformy Obywatelskiej. W samo południe, w centrum miasta odbył się briefing prasowy, który raczej przypominał wielką fetę.

Partia ma za co dziękować mieszkańcom. Pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Marcin Pabierowski, w wyborczej dogrywce zmierzy się z urzędującym prezydentem Januszem Kubickim.  Jaki ma pomysł na najbliższe dwa tygodnie?

Jeszcze większa praca, to jest dopiero pierwszy krok. Mamy fachowców w Radzie Miasta, to będą aktywni radni. A dla mnie to będzie wytężona praca, chcę udowodnić, że prezydent chce się utożsamiać z mieszkańcami. 

W radzie miasta Platforma Obywatelska będzie miała aż czternaście mandatów. Są nowe twarze w tym między innymi Dorota Kasprzyszak.

Mieszkańcy chcą zmian, wyrazili to w trakcie rozmów. Bardzo wielu mieszkańców nie miało świadomości, że prezydent utworzył dwa komitety i czuło niesmak. Do tego spojrzeli na kobiety, które pracują na rzecz mieszkańców. 

Nową twarzą jest także społeczniczka Agnieszka Chyrc, którą zapytaliśmy, czy odczuwa stres związany z objęciem mandatu radnej.

Wielokrotnie byłam na Radzie Miasta, i z tego tytułu nie czuję stresu. Dopiero odpuszcza., bo noc była trudna. Ja, dopóki nie zobaczyłam swojego wyniku, to nie sądziłem, że się uda. Adrenalina wciąż jeszcze trzyma. 

Dodajmy, że druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 21 kwietnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00