LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Oddział transplantologii w zielonogórskim szpitalu? To możliwe!

Nad utworzeniem oddziału transplantologii w uniwersyteckim szpitalu w Zielonej Górze, rozmawiała marszałek Elżbieta Polak na spotkaniu z prof. Tadeuszem Kuczyńskim – rektorem UZ, dr Markiem Działoszyńskim – prezesem szpitala i prof. Dawidem Murawą, kierownikiem oddziału chirurgii. W rozmowach uczestniczyli także członkowie zespołu, których zadaniem jest oszacowanie możliwości powstania oddziału w Zielonej Górze.

Podczas spotkania omawiano kwestię finansową związaną z funkcjonowaniem oddziału transplantologii, a także zagrożenia związane z realizacją tego projektu. Rozważano wszelkie mocne i słabe strony planowanego przedsięwzięcia. Zaplanowano również wizytę w klinice w Szczecinie, gdzie procedury transplantacyjne realizowane są od kilkudziesięciu lat.

Na jutro, 1 marca, przewidziane jest natomiast posiedzenie zgromadzenia wspólników szpitalnej spółki w sprawie Klinicznego Oddziału Transplantologii.

Jak przypomina Urząd Marszałkowski, w ubiegłym roku zarząd województwa wyraził zgodę na podjęcie przez zielonogórską lecznicę działań, których celem jest powstanie oddziału. Przeznaczył także dotację w wysokości 420 tys. zł na zakup pierwszego wyposażenia dla jednostki.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00