KULTURA:LUBUSKIE:

Nowe pokolenie lubuskich mediów

Uczniowie na warsztatach w Radiu Index

Choć są młodzi wiekiem, już w tym momencie warsztatu może pozazdrościć im niejeden lokalny dziennikarz. Z okazji mikołajek uczniowie Szkoły Podstawowej numer 8 w Żarach odwiedzili siedzibę Radia Index. Spotkanie było ostatnim etapem warsztatów prowadzonych przez naszą redakcję.

Pierwszy z nich odbył się już w czerwcu. Wtedy to nasi dziennikarze spotkali się z młodymi reporterami w ich codziennym środowisku, czyli w szkole. Podczas prowadzonych warsztatów uczniowie mieli okazję zapoznać się z ideą lokalnego dziennikarstwa, zobaczyć, w jaki sposób przygotowywane są materiały reporterskie, reportaże fotograficzne, radiowe playlisty, czy audycję. Ponadto po raz pierwszy wcielili się w role dziennikarzy, przeprowadzając ze sobą krótkie wywiady i sondy.

Na koniec pierwszego etapu uczniowie dostali zadanie: w oparciu o wiedzę zdobytą podczas spotkania, przygotować w trakcie wakacji, w dowolnej formie i na wybrany przez siebie temat, materiał reporterski. Największa część uczniów zdecydowała się na wywiad, sprawozdanie oraz artykuł. Wśród nadesłanych do redakcji prac znalazł się również film!

Największe wrażenie wzbudził jednak sposób realizacji zadania oraz tematyka materiałów. Oprócz porad, w jaki sposób spędzić wakacje za granicą czy jak prawidłowo przygotować się do podróży, młodzi dziennikarze podjęli również tematy społeczne takie jak obecna sytuacja straży miejskiej w Żarach.

Dziś, 6 grudnia w Mikołajki, odbył się drugi etap warsztatów, czyli odwiedziny uczniów w siedzibie Radia Index. Oprócz zwiedzania redakcji radiowej, młodzi dziennikarze mieli okazję spróbować swoich sił za radiową konsoletą i mikrofonem.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00