LUBUSKIE:WAŻNE

NFZ: Pamiętajmy o profilaktyce. Bo przecież właśnie zdrowia życzymy sobie najczęściej

8 marca przypada Dzień Kobiet. Dwa dni później – bo 10 – obchodzony jest natomiast Dzień Mężczyzn. Będą to jedne z tych dni w roku, kiedy składając życzenia wymieniamy między innymi zdrowie. Ale żeby być zdrowym potrzeba czegoś więcej – profilaktyki. Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina więc o swoich programach profilaktycznych – zarówno dla pań, jak i panów. 

Na Lubuszanki czeka między innymi program poświęcony profilaktyce raka szyjki macicy. Ogromny nacisk kładziony jest również na profilaktykę raka piersi. NFZ regularnie organizuje spotkania z Amazonkami. A i to nie wszystko.

Mamy przygotowane w naszej siedzibie takie bileciki. Jest na nich kod QR, który przeniesie nas na stronę NFZ i do informacji o wszystkich naszych programach profilaktycznych. 

– mówiła Joanna Branicka, rzeczniczka prasowa NFZ w Lubuskiem. O profilaktyce muszą pamiętać także panowie. Co dla nich Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował?

Dla panów mamy badanie PSA. Znajduje się ono w pakiecie badań profilaktycznych dla mężczyzn po 40 roku życia. Jest to podstawowe badanie jeśli chodzi o wykrycie raka prostaty. 

Więcej informacji na temat programów profilaktycznych znajdziecie w programie “Na służbie”. Natomiast szczegółowa oferta badań została zamieszczona na stronie lubuskiego NFZ.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00