LUBUSKIE:

Naucz się handlu w Internecie

Pomocną dłoń do przedsiębiorców i tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z biznesem, wyciągnęła Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej i portal internetowy Allegro.pl. Obie te organizacje chcą pomoc rozwinąć polski handel internetowy.

Do pierwszego etapu może zgłosić się po 30 osób z Nowej Soli i naszego miasta. Jak mówi Łukasz Rut z OPZL, pomysłodawca szkolenia, kursanci dowiedzą się wielu przydatnych rzeczy: – Na seminariach uczestnicy poznają między innymi informacje na temat  kanałów dystrybucji w Internecie, kosztów prowadzenia działalności w sieci, dowiedzą się, jak prowadzić rozmowy z klientem i np. jak skutecznie tworzyć oferty internetowe. Warsztaty będą miały charakter praktyczny.

Trenerzy przeszkolą każdego, kto tylko wyrazi chęć udziału. Wystarczy tylko wysłać formularz zgłoszeniowy do 8 stycznia. W zgłoszeniu musimy zawrzeć wiadomość o wykonywanym zawodzie. O uczestnictwie w szkoleniu decyduje data wpłynięcia zgłoszenia gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Warto wspomnieć, że szkolenie jest bezpłatne. Zdaniem Łukasza Ruta działania prowadzone przez OPZL i Allegro.pl są jak najbardziej potrzebne.
– Obecnie w kraju tylko 1% handlu odbywa się w sieci i Polska pod tym względem zamyka listę krajów Unii Europejskiej. Wkrótce to ma szansę się zmienić, gdyż resort gospodarki przygotowuje odpowiednie pakiety ustaw, które mają pobudzać handel w Internecie, więc warto być na bieżąco, aby ten boom, który wkrótce będziemy obserwować móc na swój użytek wykorzystać – zapewnia Łukasz.

Autor: Anna Nowaczyk

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: