HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Mieszkańcy zadowoleni z miejsca zamieszkania i z prezydenta

Az 94 procent zielonogórzan  zadowolonych z miejsca zamieszkania. Prezydent Janusz Kubicki z 74-procentowym poparciem – takie są wyniki Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych na zlecenie dziennika “Rzeczpospolita”. 

Instytut przeprowadził badania w Zielonej Górze, Bydgoszczy i Krakowie.  Dla porównania z Zieloną Górą wskaźnik zadowolenia wyniósł w Bydgoszczy 84 proc., a w Krakowie 81. Na pytanie „Czy w moim mieście żyje się lepiej niż w innych?” twierdząco odpowiedziało ponad 50 proc. respondentów, podczas gdy w Krakowie ok. 33 proc., a w Bydgoszczy zaledwie 10 proc.

Jak się okazuje, zielonogórzanie cenią sobie transport publiczny (84 proc.), sieć dróg, chodników i ścieżek rowerowych (60 proc.), dostępność Urzędu Miasta (56 proc.) i ofertę rekreacyjną (69 proc.). Narzekają przede wszystkim na ochronę zdrowia i rynek pracy.

Pozytywne oceny życia w mieście przełożyły się na pozytywne oceny prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego (74,3 proc.). To mniej niż w pierwszej części badania Tadeusz Ferenc, ustępujący prezydent Rzeszowa (88 proc.).

Prezydent Bydgoszczy Rafał Burski zdaniem mieszkańców zasłużył na 57 proc, a prezydent Krakowa Jacek Majchrowski na niemal 47 proc.

Badanie zrealizowane w dniach 22-24 lutego 2021 r. na 500-osobowych grupach respondentów w każdym z miast.

 

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: