LUBUSKIE:

Mandat za tysiąc złotych

Policjanci zatrzymali pojazd. Po zatrzymaniu osobówki polecili kierującemu zjechanie na pobliski parking. Jednak w trakcie zjeżdżania przyśpieszył i zaczął uciekać kierując się w stronę centrum miasta.

Po wjechaniu na ul. Gorzowską i przejechaniu kilkudziesięciu metrów skręcił na drogę gruntową o bardzo złym stanie nawierzchni i jadąc z dużą prędkością przez prosty, 300-metrowy odcinek tej drogi pokonał ją praktycznie w całości w powietrzu, wybijając się co parę metrów na wysokość metra. Policjanci na łuku drogi stracili z oczu BMW, a kiedy po chwili pokonali ten sam zakręt, zobaczyli leżące na dachu i dymiące auto. Podbiegli do samochodu, chcąc udzielić pomocy kierującemu, ale już  go tam nie było.

Policjanci w tym samym czasie ustalili, że kierujący  pracuje  w warsztacie samochodowym przy pobliskiej ulicy i idąc do warsztatu zauważyli jak ten sam mężczyzna wyjechał z terenu warsztatu kierując już innym pojazdem. Zatrzymali uciekiniera, którym okazał się  Stanisław P., 21 – letni mieszkaniec miejscowości Zwierzyn.

Po sprawdzeniu okazało się, że powodem nie zatrzymania się do kontroli drogowej, ucieczki i zniszczenia samochodu był fakt, iż pojazd nie miał aktualnych badań technicznych i nie był ubezpieczony.

Stanisław P. za swoją bezmyślność i popełnione wykroczenia naraził się na poważne koszty finansowe,  został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych, a zniszczony pojazd na jego koszt został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Autor: KWP

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00