LUBUSKIE:

Lubuskie Obchody Światowego Dnia AIDS

Jest to także okres podsumowania całorocznych działań na rzecz uświadomienia społeczeństwu o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą HIV/AIDS, a także jakie środki należy podjąć w celu przeciwdziałania zakażeniu.
Krajowe Centrum ds. AIDS we współpracy z innymi organizacjami od wielu lat dokłada wszelkich starań, aby ten dzień miał dla polskiego społeczeństwa szczególne znaczenie. W tym roku stara się wyjątkowo mocno zaakcentować problem epidemii. Pomysłem jest, aby wszystkie gazety, portale internetowe i telewizje, które wychodzą lub emitują swój program 1 grudnia, a przyłączą się do akcji, zamieściły na pierwszej stronie lub – w przypadku telewizji – „przypięły” czerwoną kokardkę, która jest symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS, a tym samym światowym symbolem walki z AIDS.
 W sierpniu 2009 r. Zarząd Województwa Lubuskiego powołał Zespół ds. opracowywania i realizacji programu zwalczania AIDS i zapobiegania zakażeniom HIV w Województwie Lubuskim na lata 2009-2011, którego pierwszym wspólnym działaniem będą Lubuskie Obchody Światowego Dnia AIDS.

OBCHODY W ZIELONEJ GÓRZE :
 
01.12.2009 r. studenci ze Studenckiego Seksuologicznego Koła Naukowego przy Uniwersytecie Zielonogórskim organizować będą akcję pt. „1. Grudnia – Światowy Dzień Walki z AIDS”. Akcja będzie miała miejsce w trzech miejscach Uniwersytetu Zielonogórskiego:
 

7.30-10.00.  budynek A 8 (ul. Szafrana 1) Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska.
 
8.00-10.00 budynek A 16 (Al. Wojska Polskiego 65) Wydział Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu.
 
8.00-10.00 budynek A 22 (ul. Energetyków 2) Wydział Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu.
 
14.00-18.00  Deptak Punkt informacyjny Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego
 
15.00-18.00 DODATKOWY DZIEŃ TESTOWANIA w kierunku HIV (Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny TRR przy Poradni Młodzieżowej Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Energetyków 2, pokój 110.
 
18.00 Spotkanie edukacyjno-informacyjne w 4 Różach dla Lucienne prowadzone przez TOWARZYSTWO ROZWOJU RODZINY.
 
W czasie akcji będą rozdawane czerwone wstążeczki na znak solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS, ulotki informacyjne oraz kupony na bezpłatne i anonimowe testowanie w kierunku HIV. Będą przekazywane informacje na temat HIV/AIDS, profilaktyki STI (infekcji przenoszonych drogą płciową), a także bezpieczniejszych zachowań seksualnych oraz odpowiedzialnych związkach partnerskich opartych na miłości i zaufaniu, emitowane będą spoty telewizyjne przygotowane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach konkursów organizowanych przez WSSE w Gorzowie Wlkp.

Autor: UM

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00