LUBUSKIE:

Lubuskie liderem

Z rankingu MRR dotyczącego województw – liderów aspirujących do Krajowej Rezerwy Wykonania również Lubuskie jest zdecydowanie na pierwszym miejscu. Najnowsze wyniki rankingów ministerstwa przedstawiono podczas posiedzenia zespołu ds. wykorzystania funduszy strukturalnych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, które otworzyła minister Elżbieta Bieńkowska. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Marcin Jabłoński i wicemarszałek Elżbieta Polak.

Stan wdrażania LRPO oceniany pod kątem zawartych umów, wydanych decyzji jest bardzo dobry i według wyliczeń procentowych jest najlepszy wśród innych Regionalnych Programów Operacyjnych w kraju. Kiedy Lubuskie osiągnęło wartość 43 proc., region, który zajmuje ostatnie miejsce – Mazowieckie – 10,6 proc. Na drugiej pozycji jest Łódzkie z wynikiem 40,9 proc., na trzeciej  Pomorskie – 39,3 proc.

 
Efekty te przekładają się na ocenę szans województw w wyścigu po pieniądze z Krajowej Rezerwy Wykonania. Również w tym przypadku na pierwszym miejscu jest Lubuskie.

Autor: Źródło: UMWL

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00