LUBUSKIE:

Lubuskie dba o zdrowie. Dofinansowanie dla szpitali i nagrody za promocję Pikniku Zdrowia

46 zadań do realizacji, do 2020 roku – taki jest plan urzędu marszałkowskiego na rzecz zdrowia w województwie. Inwestycje zostaną sfinansowane m.in. z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Priorytetem dla władz jest m.in. rozbudowa Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim oraz utworzenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka i modernizacja Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze. Oprócz środków na inwestycje do regionu dotarła pozytywna informacja z Ministerstwa Zdrowia. Lecznica w Zielonej Górze będzie przekształcona w szpital uniwersytecki.

Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa

To nie wszystko, ponieważ marszałek zaprezentowała również listę inwestycji warunkowych. Na niej znalazła się m.in. informatyzacja szpitala w Ciborzu i ośrodka w Nowym Dworku.

Elżbieta Anna Polak

Szczegóły tych działań przedstawiła również Mirosława Dulat z Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.

Mirosława Dulat, zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego

Łącznie priorytetowe zadania w zakresie ochrony zdrowia będą kosztować ponad 130 milionów złotych, a zadania warunkowe – ponad 413 milionów.

Podsumowano także Lubuski Piknik Zdrowia. W tym roku Lubuszanie mogli skorzystać z 57 ofert promujących zdrowie. W ramach Paszportu Zdrowego Lubuszanina wykonano co najmniej 1160 badań lekarskich. Dodatkowo osoby, którym wydano Paszport, mogły wziąć udział w konkursie na hasło pikniku.

Mirosława Dulat

Zwycięskie hasło będzie promowało przyszłoroczny piknik.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00