LUBUSKIE:

Lubuski folklor na medal! Śpiewacy i tancerze uhonorowani przez władze regionu

Lubuski Zespół Pieśni i Tańca wychował artystycznie wiele pokoleń mieszkańców regionu. W minionym roku instytucja świętowała swoje 65-lecie. Taki jubileusz wymagał wyjątkowego uhonorowania. Stąd nie tylko ubiegłoroczna gala w hali CRS, ale również odznaczenia przyznane na sesji sejmiku województwa.

Za wieloletnią działalność w Lubuskim Zespole Pieśni i Tańca odznakę honorową „Za zasługi dla Województwa Lubuskiego” otrzymała m.in. Lidia Remblewska-Drozdek. Aktualnie prowadzi w zespole naukę śpiewu.

Czuję się bardzo usatysfakcjonowana tym odznaczeniem, wytypowaniem mnie. Mam wiele lat swojej działalności, najpierw jako solistka zespołu, a teraz pracuję pedagogicznie z grupą dziecięcą, młodzieżową i dorosłą. Jest to pewne uwieńczenie mojej działalności i bardzo się z tego cieszę.Lidia Remblewska-Drozdek

Lubuski Zespół Pieśni i Tańca ma na koncie liczne występy na scenach w kraju i za granicą. Odwiedził np. Brazylię, Stany Zjednoczone, Kanadę i Chiny. Jest również gospodarzem międzynarodowego festiwalu „Oblicza Tradycji”, który odbywa się w naszym regionie.

To jest piękne, że można poznać inne kultury, nie wyjeżdżając z naszego miasta. Przyjeżdżają zespoły z różnych, odległych stron świata i Europy. Tu właśnie, na miejscu, możemy poznać tę kulturę.Krzysztof Drozdek

Obecnie Lubuski Zespół Pieśni i Tańca tworzą cztery grupy: dziecięca, młodzieżowa, osób dorosłych i grupa śpiewacza. Działa on przy Regionalnym Centrum Animacji Kultury.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: