LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Kiedy zielonogórzanie biorą najchętniej ślub? W czerwcu i sierpniu!

Wciąż trwa sezon ślubny, który w tym roku wydłużył się przez pandemię. Wiele osób, ze względu na restrykcje, zdecydowało się na przesunięcie uroczystości. Ile par zatem pobrało się w Zielonej Górze w trzech pierwszych kwartałach 2021 roku?

Okazuje się, że najwięcej zakochanych par bierze ślub w okresie od czerwca do września. Nie są w tym osamotnieni, bo taka statystyka dominuje w całym kraju. Mówi Małgorzata Janecka – Kwiatkowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

W Zielonej Górze zarejestrowaliśmy w okresie od 1 stycznia do końca września 392 małżeństwa. W tym małżeństw cywilnych było 261, natomiast konkordatowych 131. Najczęściej małżeństwa zawierane są przez naszych mieszkańców i osoby, które zdecydują się na zawarcie związku małżeńskiego w Zielonej Górze w przypadku ślubów cywilnych jest to czerwiec, natomiast w przypadku ślubów konkordatowych to tutaj narzeczeni częściej wybierają sierpień.

Nie wszystkim tym związkom udaje się jednak przetrwać. Według statystyk z ostatnich lat najwięcej małżeństw rozpada się w województwach północnych i zachodnich. Jak ta statystyka prezentuje się w naszym mieście?

Jeżeli chodzi o ilość rozwodów zarejestrowanych do aktów małżeństw sporządzonych przez Urząd Stanu Cywilnego w Zielonej Górze to takich wzmianek o rozwodzie wpisaliśmy 197, natomiast separacji w tym okresie były tylko dwie.

Nie wiadomo jednak jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o separacje nieformalne.

Materiał przygotowała Izabela Budakowska.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: