LUBUSKIE:

Jubileuszowa edycja konkursu na najpiękniejszą lubuską wieś rusza niebawem!

Już niebawem ruszy dziesiąta edycja konkursu „Najpiękniejsza Wieś Lubuska”. Konkurs skierowany jest do sołectw z województwa lubuskiego. Jego celem jest identyfikacja i analiza możliwych do przeniesienia dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich oraz przekazywanie tych informacji.

Konkurs „Najpiękniejsza Wieś Lubuska” odbywa się od 2010 r. Jury wybierając zwycięską wieś, zwraca uwagę na społeczne zaangażowanie miejscowej ludności w życie codzienne wsi. – Komisja chce docenić kultywowanie tradycji oraz szeroko rozumiany rozwój miejscowości, przekazywanie wartości i obyczajów. Ważnym aspektem w ocenianiu jest również stwarzanie przestrzeni do realizacji nowych pomysłów, które jednoczą mieszkańców zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia – informuje urząd marszałkowski.

Termin składania zgłoszeń od 26 sierpnia do 13 września 2019 roku (decyduje data wpływu). Ocena formalna zgłoszeń przez komisję konkursową oraz wizytacja w wybranych 10 miejscowościach – od 16 września do 5 października 2019 roku. Planowany termin podsumowania konkursu – początek października 2019 roku.

Wyniki poprzedniej edycji konkursu prezentowały się następująco:
I miejsce: Łaz, gmina Żary,
II miejsce: Cigacice, gmina Sulechów,
III miejsce: Radwanów, gmina Kożuchów
IV miejsce: Osiecznica, gmina Krosno Odrzańskie
V miejsce: Dobrosułów, gmina Bytnica

Przyznano również wyróżnienia dla miejscowości:  Dąbrówka Wielkopolska (gmina Zbąszynek), Drzeńsko (gmina Rzepin), Wyszanowo (gmina Międzyrzecz), Ojerzyce (gmina Szczaniec), Różanki (gmina Kłodawa).

Regulamin konkursu – kliknij tutaj.

Formularze do pobrania i dodatkowe informacje – kliknij tutaj.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: