LUBUSKIE:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Jak wspierać rozwój zdolności u dziecka? Dyskutowano o tym na UZ [WIDEO]

Jakimi cechami powinien wyróżniać się twórczy pedagogicznie nauczyciel, jak edukacja medialna wypada w przedszkolach oraz o potrzebach kształcenia estetycznego dzieci – między innymi takie tematy poruszono podczas sobotniego seminarium naukowo – dydaktycznego pod nazwą „Edukacja artystyczna, medialna i terapia dzieci”. Spotkanie odbyło się na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Jedną z kwestii poruszonych podczas seminarium były także współczesne wyzwania szkoły i edukacji wczesnoszkolnej. Mówiła o nich dr Jolanta Maciąg z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Natomiast Tomasz Dobrowolski, dyrektor przedszkola nr 8 w Słupsku, zwrócił uwagę na oddziaływania terapeutyczne. Na których oddziaływaniach skupił się przede wszystkim?

Jak podkreślają pedagodzy – należy pamiętać, że dziecko rozwija swoje zdolności przede wszystkim do 9 roku życia. Mówi prof. Lidia Kataryńczuk – Mania, kierownik Pracowni Artystycznej UZ.

Oprócz pracowników akademickich Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Akademii Pomorskiej w Słupsku udział w spotkaniu wzięli jeszcze przedstawiciele lokalnych szkół i przedszkoli oraz lubuskiego kuratorium. Szansę na udział w seminarium mieli także studenci studiów pedagogicznych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00