KULTURA:LUBUSKIE:

III Zielonogórskie Spotkania Artystyczne przechodzą do historii

Przez ostatnie tygodnie nasze miasto odwiedziła Krystyna Janda, Magda Umer, Artur Żmijewski czy Jan Wołek. Dla miłośników kultury pojawiły się aspekty muzyczne, teatralne oraz fotograficzne. 

Wielkim finałem wydarzenia była druga edycja Konkursu Piosenki Literackiej im. Piotra Machalicy, wzięło w nim udział dziesięć wokalistek, które wykonywały utwory m.in z repertuaru Kabaretu Starszych Panów czy własne kompozycje. Zadowolenia z tegorocznej edycji nie kryje Aleksandra Machalica.

Poziom w konkursie był bardzo wysoki. Nie zazdroszczę jury, bo każda z uczestniczek miała bardzo wysoki poziom. Cieszę się też, że w trakcie ostatnich dni pojawił się poemat jazzowy “Bona” czy Krystyna Janda z “My Way” Sentymentalną historią jest także wizyta Shandy i Evy. Ich koncert rozpoczął te spotkania, a to był ulubiony duet mojego męża.

 

Dla uczestniczek wydarzenie było świetną okazją do zaprezentowania swoich wokalnych możliwości.

Konkurs, to ciekawa propozycja na tle pozostałych tego typu wydarzeń, kolejny powód to bliskość, bo studiuje w Zielonej Górze, festiwal to wspaniała okazja do pomuzykowania.

 

Mówiła Aleksandra Dajworska. Każda z uczestniczek otrzymała w tej edycji wyróżnienie oraz nagrodę finansową. Trwa już także montowanie kolejnej edycji.

Czwarta edycja jest zaplanowana w 49,5 %. Zakończoną zrealizowaliśmy w 100% za nami wiele wspaniałych wydarzeń artystycznych.

 

Warto wspomnieć o wystawie zdjęć Piotra Machalicy. Prace autorstwa Grażyny Gudejko możemy oglądać w zielonogórskiej Palmiarni do 30 kwietnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00