LUBUSKIE:

Gdzie popłyniemy statkiem po Odrze? Publikujemy plan rejsów

Niski stan wody w Odrze jest problemem nie tylko dla lokalnego rolnictwa, ale i turystyki. Susza ograniczyła możliwość korzystania ze statków wycieczkowych. Pływa jedynie statek „Laguna”. Jeszcze dziś późnym popołudniem możemy nim wyruszyć z Głogowa, a jutro jednostka zawita do Nowej Soli.  

Pierwszy rejs po Odrze ruszy we wtorek o 18:00. Obowiązuje oczywiście limit liczby pasażerów.

Jest to liczba 45 osób, ponieważ w świadectwie zdolności żeglugowej mamy wpisanych 90, a odgórne obostrzenia mówią o tym, że może być tylko połowa pasażerów. Niemniej jednak myślę, że 45 miejsc jest dogodne dla pasażerów.

Statek „Zefir” jest obecnie wyłączony z rejsów, cumuje w porcie w Słubicach. Poniżej podajemy plan kursów „Laguny” na najbliższy tydzień.

W weekend możemy wybrać się także do Cigacic. Barki pływają tam bez przeszkód. Rejsy odbywają się co dwie godziny, od 12:00 do 18:00.

Robimy też przepławkę dla turystów rowerowych, którzy nie mogą przejść przez most. Można skontaktować się z nami telefonicznie. O pełnych godzinach przewozimy też ludzi  z jednej strony Odry na drugą. Zabieramy do 10 osób jednorazowo na barkę.

Podczas rejsów będą zachowane również zasady dystansu społecznego. Informacje o kursach w Cigacicach znajdziecie na stronie centrum informacji turystycznej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: