LUBUSKIE:

Fundusze na zieloną energię

Konferencja ma na celu zaprezentowanie możliwości otrzymania dofinansowania z funduszy unijnych na inicjatywy związane z alternatywnymi źródłami energii. Jednym z priorytetów Unii Europejskiej na rok 2010 będzie ochrona środowiska naturalnego, w którym to temacie UE pragnie stać się liderem światowych przemian. Konferencja organizowana w Gorzowie Wlkp. ma na celu włączenie województwa lubuskiego w ogólnoeuropejską debatę na temat szeroko pojętej ekologii.

Spośród licznych tematów podjętych podczas konferencji będą m.in.: Fundusze na OŹE/MEW (odnawialne źródła energii/ małe elektrownie wodne); alternatywne źródła energii; Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko; gaz w rozwoju województwa lubuskiego.

Podczas konferencji głos zabiorą także przedstawiciele i eksperci instytucji związanych z energetyką i ekologią, tj.: Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego, Instytutu Paliw i Energii Odnawialnej, Banku Ochrony Środowiska, Uniwersytetu Zielonogórskiego i innych.

 
Więcej informacji.

Autor: KE

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00