KULTURA:LUBUSKIE:

Festiwal Filmu Teatru i książki powraca

Kino gangsterskie i nie tylko powraca do województwa Lubuskiego, a to wszystko za sprawą kolejnej edycji Festiwalu Filmu Teatru i Książki. Tegoroczna edycja przynosi nam trzech patronatów: Macieja Kozłowskiego, Jana Nowickiego oraz Marka Hłasko. 

Wśród festiwalowych wydarzeń czekają nas spotkania z autorami, twórcami oraz aktorami. Miedzy 6 a 9 dniem czerwca do Zielonej Góry zawita plejada polskiego kina. Mówi dr Andrzej Buck.

Chciałem wymienić Jacka Braciaka, aktora którego pokażemy w retrospektywni oraz jego ostatnim filmie Kos, gdzie zagrał jedna z ról. Mogę też zdradzić, że swoją obecność w trackie wydarzenia potwierdzili aktorzy: Artur Barciś, Małgorzata Zajączkowska, Dorota Stalińska czy aktor młodego pokolenia Adrian Brząkała.

 

Zagości spora dawka filmu podczas nocy, gdzie wyświetlane będą filmy na podstawie dzieł Marka Hłaski. Festiwal w tym roku oprócz Zielonej Góry i Zatonia odbędzie się w Kargowej, a tym samym wraca do pierwotnej lokalizacji. Warto wspomnieć, że z tym miastem mocno związany był Maciej Kozłowski.

Na pewno będą projekcie filmowe, miejsca gdzie spotkamy się z aktorami, otworzymy ratuszową kawiarenkę, będzie ciekawie, a szczegółowy plan zdradzimy już wkrótce.

 

Mówił Andrzej Wnęk p.o dyrektora Centrum Kultury w Kargowej. Podczas festiwalu mile widziana będzie pomoc wolontariuszy, potencjalni mogą zgłaszać się do Biblioteki Norwida za pośrednictwem Natalii Dyjas Szatkowskiej.

 

Przypomnijmy początek Festiwalu 6 czerwca, a przed inauguracją będą odbywały się forpoczty.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00