LUBUSKIE:

Elżbieta Polak: Lubuskie podbije świat! Szykują się liczne wyjazdy naszych przedsiębiorców

Zdrowa żywność, innowacyjność w gospodarce i turystyka – województwo lubuskie rozwija się na wielu kierunkach, jednak niektóre z nich są o wiele bardziej doceniane wśród światowych przedsiębiorców.

Zarząd Województwa Lubuskiego przyjął trzy ważne projekty i wyda na nie ponad 7 milionów złotych. Co ważne, dzięki temu dofinansowaniu, nasi lokalni przedsiębiorcy będą mogli udać się do Stanów Zjednoczonych, Chin, czy też Emiratów Arabskich. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa będą prezentować swoje produkty podczas największych światowych targów. Dotyczy to przede wszystkim biogospodarki i zdrowej żywności

Elżbieta Polak

Dziewięć misji i targów zostało wybranych podczas rzetelnego sprawdzania przez departament. Przedsiębiorcy uzyskają 85% dofinansowania. O szczegółach projektu mówi Joanna Malon, dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki Województwa Lubuskiego.

Joanna Malon

Drugi projekt skupia się przede wszystkim na kampaniach promocyjnych, które będą prezentowały nasze województwo, jako innowacyjne, gospodarcze i przyjazne dla przyjeżdżających i tych, którzy już tutaj mieszkają.

Elżbieta Polak

Ostatnim projektem jest promocja gospodarcza poprzez turystykę. Jest on obecnie oceniany i zostanie zaprezentowany prawdopodobnie jeszcze we wrześniu. Wiadomo jednak, że opiera się na najważniejszych wydarzeniach w województwie, jak np. festiwalach muzycznych i filmowych.

Nie obędzie się również bez przykładów związanych z rozwojem gospodarki, jednym z najświeższych jest podpisanie umowy z Grecją.

Na realizację powyższych pomysłów, zarząd przeznaczył kilka najbliższych lat. O postępie każdego z nich będziemy informować na bieżąco, po spotkaniach z marszałek województwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: