LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Elżbieta Polak: Lubuskie bony? Chcemy, by było przejrzyście

 – Chcemy pomóc przedsiębiorcom, dlatego raz jeszcze uruchomimy konkurs – mówiła dziś w Radiu Index Elżbieta Anna Polak. Marszałek województwa lubuskiego była gościem poniedziałkowej audycji „Region Południe”.

Panią marszałek pytaliśmy o konkurs Lubuskie Bony Wsparcia Przedsiębiorców. Przypomnijmy, po protestach przedsiębiorców – o czym informowaliśmy na naszej antenie – zostanie on ogłoszony ponownie. – Chcemy, by było przejrzyście, dlatego po spotkaniu z operatorami konkursu zmieniliśmy zasady – mówiła Polak.

Wprowadziliśmy zakaz aplikowania osób powiązanych lub uzależnionych od pracodawcy. Czas naboru: Nie alokacja, która ograniczała liczbę wniosków. Ustaliliśmy, że nabór powinien trwać osiem godzin. Zdefiniowaliśmy, co można poprawiać na etapie oceny formalnej. 

Naszego gościa pytaliśmy również o to, czy można było wcześniej uniknąć takich problemów. Część z przedsiębiorców kierowała krytyczne uwagi pod adresem zarządu województwa i operatorów konkursu.

Po naborze się dowiedzieliśmy, że trwał krótko. W ogłoszeniu było napisane, że miał trwać 30 dni. Stąd też przedsiębiorcy się dzielą na tych, którzy zdążyli złożyć wniosek jak i tych, którzy nie zdążyli tego zrobić. 

Dodajmy, że zarząd województwa ostateczną decyzję w sprawie kolejnego naboru podejmie na najbliższym posiedzeniu, które odbędzie się jutro.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: